Культиватори – сільськогосподарський реманент для поверхневого розпушування грунту (без обертання) і знищення бур’янів. Їх можна також використовувати для внесення мінеральних добрив і нарізки поливних борозен.
За призначенням культиватори ділять на парові (для суцільного обробітку грунту), просапні (для міжрядної обробки) і спеціальні.
Парові культиватори використовують для догляду за парами і підготовці грунту до посіву. Весняну передпосівну культивацію грунту проводять через кілька днів після боронування на глибину загортання насіння для знищення сходів бур’янів і створення ущільненого ложа для насіння. Нерівномірність глибини обробки не повинна перевищувати 1 см. Після культивації верхній шар грунту повинен бути мілкогрудкуватим, а бур’яни повністю підрізані. Дно борозни і поверхня поля після культивації повинні бути рівними, висота гребенів – не більше 4 см. В процесі культивації нижні шари грунту не повинні виноситися на поверхню. Для кращого вирівнювання грунту і збереження вологи суцільну культивацію парів і зябу супроводжують боронуванням.
Просапні культиватори застосовують при догляді за просапними культурами, тобто проводять міжрядний обробіток. З їх допомогою знищують бур’яни, розпушують ґрунт у міжряддях і рядках з метою збереження грунтової вологи, поліпшення повітряного і поживного режиму рослин. Міжрядний обробіток деяких просапних культур (наприклад, картоплі) полягає в їх підгортанні.
Спеціальні культиватори використовують при догляді за такими культурами, як буряк, баштанні, бавовник, а також за садами і чайними плантаціями.
Українська машинобудівна компанія виробляє та реалізує парові культиватори шириною захвату 4 та 6 м. Можливе індивідуальне укомплектування
УМК– це лідер з виробництва та постачання сертифікованої сільськогосподарської техніки та запчастин в Україні. УМК - це команда професіоналів, які добре знаються на технічних особливостяхї продукції. Як результат, ми не лише консультуємо, а й допомагаємо у виборі оптимальної спецтехніки.